Venkovní antény mohou být všesměrové širokopásmové (síta) a směrové kanálové pro vybrané televizní kanály. Pokud jste ve větší vzdálenosti od televizního vysílače (řekněme desítky kilometrů), doporučujeme kvalitnější venkovní antény se zesilovačem.

V případě pokrytí dané oblasti slabým signálem DVB-T je možno využít televizní antény se zesilovačem signálu. Těmto zařízením se říká televizní antény aktivní. Jsou napájeny elektrickou energií z přijímače (pokud to umožňuje) nebo přídavným zdrojem. Bez zesilovače jsou pasivní televizní antény vhodné pro oblasti s dostatečně silným pokrytím signálem.

dvb-tSet top boxy (DVB-T přijímače) přijímají pomocí televizní antény signál z pozemních vysílačů DVB-T (terestriálních) a ten převádí na digitální obraz a zvuk výborné kvality. Divák nákupem set top boxu získá nabídku televizních a rozhlasových programů, jejíž bohatost je ovlivněna postupem digitalizace v dané oblasti. Běžné televizní programy jsou na našem území nekódované, ale uvažuje se v budoucnu i o kódovaných.

Set top boxy se standartní kvalitou obrazu jsou určeny zejména majitelům starších televizí a majitelům nových televizorů, kteří např. kvůli ceně a nebo špatnému pokrytí signálem vysokého rozlišení HD nepožadují tu nejvyšší kvalitu zobrazení. Divák si může zvolit, jestli set top box (DVB-T přijímač, setobox) bude umět zaznamenávat pořady pro pozdější přehrání. Set-top-box s nahráváním může obsahovat pouze tzv. přípravu pro nahrávání (PVR) nebo může být vybaven zabudovaným harddiskem. Setoboxy s přípravou využívají USB výstupu k připojení flashdisku nebo externího harddisku. Některé set top boxy umožňují vložit harddisk do přijímače.

Settopboxy mají buď 1 tuner a nebo 2 tunery (twin tuner). Pokud má set top box s nahráváním 1 tuner, je možno natáčet pouze sledovaný program. Pro současné nezávislé nahrávání a sledování 2 programů jsou potřeba 2 tunery!

HD satelitní příjem

HD satelitní příjem musí obsahovat vždy alespoň jeden HDTV satelitní přijímač, umožňující příjem programů, vysílajících ve vysokém rozlišení. Dále mezi potřebné komponenty  patří dekódovací karta, parabola, LNB konvertor s výstupem na jednu televizi a koaxiální kabel a F-konektory. HD satelitní přijímače poskytují mnohonásobně vyšší kvalitu obrazu oproti satelitním přijímačům se standardním rozlišením. Tyto přijímače jsou určeny k propojení s LCD, LED a plazmovými televizory, které jsou označeny logem HD Ready nebo FULL HD a umožňují příjem kanálů vysílaných ve vysokém rozlišení např. ČT HD, Nova HD, Eurosport HD, Nova Sport HD apod..

Satelitní přijímače ve vysokém rozlišení jsou zpravidla doplněny o funkci upscaling, tzn. že přepočítávají obraz ze standardního rozlišení na obraz ve vysokém rozlišení. Televizní stanice tak nemusejí vysílat přímo v HD rozlišení, protože již díky upscalingu a propojení HDMI kabelem se výsledný obraz mnohonásobně zlepší. Celkovým výsledkem je pak detailnější, barevnější a kvalitnější obraz a samozřejmě i velice kvalitní zvuk.